صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای برنامه یک وعده غذای گرم در روستامهدها به مناسبت هفته جهانی کودک

 

به مناسبت هفته جهانی کودک  و با توجه به نقش و اهمیت غذای سالم در ارتقاء سلامت و بهبود رشد همه جانبه کودکان ؛ جلسه آموزشی ویژه گروه هدف مدیران و مربیان روستامهدهای شهرستان میناب با حضور کارشناس تغذیه برگزار گردید.                                                               

  در ابتدای کارگاه آموزشی  و به مناسبت روزجهانی کودک دکترحسینی مدیرشبکه بهداشت و درمان میناب ضمن خوشامد به مدعوین ازسوء تغذیه و کمبود ریزمغذی ها در کودکان به عنوان یک مشکل عمده یاد کرد و گفت : این کمبودها با عوارض بسیاری از جمله اختلال رشد جسمی و تکامل مغزی، کاهش بهره هوشی و قدرت یادگیری،افت تحصیلی  و افزایش موارد ابتلاء به بیماریهایی ازجمله سوء تغذیه و پوکی استخوان همراه است.                                             

 وی در ادامه افزود: طرح یک وعده غذای گرم روستا مهد جهت کودکان 3-6 سال در مهدهای روستایی شهرستان و به صورت مشترک بین اداره بهزیستی و شبکه بهداشت به منظور ارتقاء سطح سلامت و رشد قد و وزن کودکان اجرا میگردد که به نوعی باعث ترویج  تغذیه سالم و پرهیز از غذاهای آماده خواهد شد و ذائقه کودکان  را به سمت غذاهای مفید از جمله ماهی و مصرف سبزیجات سوق می دهد.                              

در ادامه  توسط خانم زاهدی کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان با تاکید ویژه بر نقش تغذیه سالم بر رشد کودک و هرم غذایی توضیحات مبسوط و آموزش تخصصی به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی ارائه گردید.٠٩:٤٩ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٩٤٤٠    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج