صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هم اندیشی دندانپزشکان شبکه بهداشت و درمان میناب با کلیه مراقبین سلامت مستقر در شهرستان

جلسه هم اندیشی دندانپزشکان شبکه بهداشت و درمان میناب در خردادماه با حضور دکتر حسینی مدیریت شبکه بهداشت ودرمان و کلیه دندانپزشکان مراکز شهری-روستایی ، ناظرین بهداشتی و مراقبین سلامت درسالن بهورزي  شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر حسینی با استناد به حدیث ارزشمندی از پیامبر اسلام  به تبیین اهمیت بحث بهداشت دهان و دندان پرداخت . وی در ادامه افزود : در دندانپزشکی، پیشگیری از اهمیت و ارزش ویژه ای برخوردار بوده و آموزش مؤثر بهداشت دهان و دندان می تواند بهترین و آسانترین راه برای تأمین سلامت دهان و دندان افراد جامعه باشد و آنچه امروز درمان می شود، به طور حتم دیروز قابل پیشگیری بوده است. نظر به اینکه هزینه درمانهای دندانپزشکی بالا بوده و این سبب می شود که عده کثیری از اقشار کم درآمد از خدمات درمانی دندانپزشکی محروم باشند با استقرار دندانپزشکان و تجهیزات لازم در مراکز روستایی زمینه بهره برداری این قشر شریف جامعه از خدمات مربوطه تسهیل می گردد.

مهندس مدنی معاون بهداشتی، شبکه بهداشت و درمان میناب ضمن بررسی  وضعیت و جایگاه واحدهای بهداشت دهان و دندان ،در مورد نحوه اجرای طرح نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد مطالبی را بیان داشته و در ادامه دندانپزشکان مسائل و مشکلات خود را مطرح نمودند که به آن ها پاسخ داده شد .

 


١١:١٩ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٤٢٦    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج