صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان میناب با محوریت افسردگی و خودکشی تشکیل جلسه داد.

درخرداد ماه سال جاری  کارگروه شورای سلامت شهرستان ميناب  باحضور  اقای ریاضی معاون فرماندارویژه شهرستان میناب، دکتر حسینی مدير شبکه بهداشت و درمان میناب، خانم دکتر صدیق مدیرگروه واحد سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه وکلیه روسای دستگاه های اجرایی در فرمانداری ویژه میناب تشکیل جلسه داد.

 دکتر حسینی مدير شبکه بهداشت و درمان میناب  در این کار گروه اظهار داشت: بحث بهداشت و سلامت جامعه فقط به دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان مربوط نمیشود بلکه با یاری و همکاری ادارت و دستگاههای دولتی و ذیربط با بهداشت و سلامت جامعه مرتبط میباشند این مهم تحقق خواهد یافت.

درادامه دکتر حسینی مدير شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میناب ، مصوبات جلسه قبل را مورد ارزیابی وپیگیری قراردادو مسئولین مربوطه گزارش اقدامات صورت گرفته درخصوص مصوبات جلسه پیشین را ارائه نمودند.

دکتر حسيني در این کارگروه ضمن ارائه توضیحات مبسوط و جامع درخصوص افسردگی و خودکشی و میزان اقدام به خودکشی و ميزان مرگ و میر از اين طریق در بین سنین مختلف جامعه در سطح شهرستان ، اظهار داشت : خودکشی پدیده شومی هست که دردهه اخير به وضوح دیده میشود.ودر واقع عملی عمدی است که باعث مرگ فرد میگردد و اغلب به دلایلی چون یاس و ناامیدی ، اختلالات روانی ، افسردگی ، مواد مخدر ، نوشیدنی های الکلی ، مشکلات اقتصادی ، اجتماعی ، عشق های نافرجام و بی توجهی والدین مربوط میشود.

وی با اشاره به رابطه مستقیم خودکشی و امید به زندگی بین جوانان گفت : رابطه بسیار مستقیمی بین نداشتن امید به زندگی با افزایش میزان خودکشی وجود دارد به گونه ای که هرگاه امید به زندگی و آینده در جامعه ای کاهش یابد نرخ خودکشی بویژه در میان جوانان ان جامعه افزایش پیدا میکند .

دکتر حسینی امید به زندگی را یکی از دلایل اصلی زندگی و تحمل بار سخت مشکلات دانست و گفت : توکل داشتن بخدا در زندگی ، تقویت ایمان ، اصلاح رابطه خود با خداوند ، داشتن هدف در زندگی از جمله کارهایی هست که جوانان با سرلوحه قرار دادن آنها در زندگی خود بدون شک به تمام اهداف مهم زندگی خود می رسند .

 

دکتر حسینی در ادامه به اهمیت و توجه همه دستگاهها و ارائه راهکارهای موجود در خصوص کاهش دادن افسردگی و جلوگیری از اقدام به خودکشی در بین افراد مختلف جامعه تاکید کرد .

 


١٤:٠٢ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٤١٧    /    تعداد نمایش : ٢١٥خروج