صفحه اصلي > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه آموزشی تغذیه جهت سالمندان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان میناب

 

سالمندی دوره ای است که از سن 60سالگی شروع می شود واین افراد با حداقل 60سال تجربه زندگی کوله باری از تجربه وپشتوانه مادر زندگی هستند،که توجه به امر سلامت دراین گروه وهمچنین پیشگیری از بیماریهای شایع دراین سنین نظیر فشار خون ،بیماریهای قلبی عروقی ودیابت ....امری ضروری است .

مسئول سلامت خانواده حلیمه زائری در جمع سالمندان تحت پوشش آن سازمان گفت :متاسفانه از عادتهای اشتباه مردم منطقه مصرف بیش ازحد غذاهای پرچرب ،مواد قندی زیادومصرف خیلی کم میوه وسبزیجات است که باتوجه به افزایش سن وکاهش فعالیت فیزیکی ،سالمندان رابه سمت چاقی وبیماریهای ناشی از آن سوق می دهد.

وی افزود :یکی ازبیماریهای شایع که در اثر مصرف بی رویه نمک وچربی در سالمندی رخ میدهد پرفشاری خون است که سبب افزایش حملات قلبی ،سکته ونارسایی کلیه می گردد.

این مسئول بهداشتی اذعان داشت :رعایت اصول تغذیه صحیح در سنین بالا سبب می شودتا فرد سالهای عمر خود را باسلامت ونشاط وراحتی بیشتری طی نماید وکمتر در معرض بیماریهای شایع وحتی پوکی استخوان قرار گیرد. در نتیجه سالمندانی که اصول تغذیه صحیح را رعایت میکنند در بهبود کیفیت زندگی آنان تاثیربسزا خواهد گذاشت.


٢٠:١١ - 1394/10/21    /    شماره : ٣٥١٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٦خروج