صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومین کارگروه تخصصی ساغ با محوریت بیماری تب کریمه کنگو و بررسی مشکلات بهداشتی آب و فاضلاب شهرستان میناب


سومین کارگروه تخصصی  سلامت و امنیت غذایی شهرستان میناب  با محوریت اجرای برنامه های  پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو و بررسی و رفع مشکلات بهداشتی  آب و فاضلاب شهرستان  در خرداد ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل جلسه داد.
 
دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میناب در ابتدای این نشست به بررسی و پیگیری مصوبات جلسه قبل شورای سلامت شهرستان پرداخت و با طرح موضوع سلامت وضرورت ارتقاء سطح سلامت با مشارکت کلیه آحادوطبقات جامعه،بر اهمیت مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تاکیدویژه نمودوحضوراعضاء رادر جلسه الزامی دانست.

دکتر حسینی درادامه گزارش کاملی از عملکردحوزه سلامت شهرستان در طرح تشدید ماه مبارک رمضان و بازدیدهای مشترک بازرسین شبکه بهداشت و درمان میناب ،تعزیرات حکومتی و صنعت و معدن ، شهرداری و اتاق اصناف و اماکن   ارائه نمود .
دکتر حسینی در این جلسه علاوه برتشریح و تبیین موضوع سلامتی خواستارمشارکت و‌همکاری همه جانبه کلیه دستگاههای اجرایی و دولتی جهت ارتقاء شاخص ها و افزایش سطح سلامتی در شهرستان شد.

دکتر حسینی در این جلسه با طرح موضوع پیشگیری ازبیماری تب کریمه کنگو  و بررسی و رفع مشکلات بهداشتی شهر و روستاهای توابع میناب ،مطالبی راعنوان نمود
وی اظهار داشت :باید از ذبح دام در خارج ازکشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی وخریدگوشت ازمراکز غیر بهداشتی و غیر مجاز خودداری شودو صرفا از دام های کشتار شده در کشتارگاه های مورد تایید دامپزشکی استفاده شود ومقرر گردید شهرداری نسبت به نصب و راه اندازی واحد پیش سرد کشتارگاه دام میناب سریعا اقدام نماید .
دکتر حسینی گزارشی از شکستگی لوله های آب و کلرسنجی و قطعی آب شهر و روستا مطرح و این موضوع مورد بحث وبررسی قرار گرفت .
گفتنی است سومین  جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان میناب با حضورمهندس ریاضی معاون امنیتی سیاسی فرمانداری و مهندس محرانی بخشدارمرکزی و رؤسای دستگاههای اجرایی شهرستان در خرداد سال جاری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


١٠:٤٩ - دوشنبه ٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١١٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج