صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگروه تخصصی ساغ با محوریت اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در ماه رمضان و بیماری تب کریمه کنگو

دومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان میناب در هفته سلامت با محوریت اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در ماه مبارک رمضان و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در اردیبهشت ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل جلسه داد.

 دکتر حسینی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب در ابتدای این نشست، به بررسی و پیگیری مصوبات جلسه قبل شورای سلامت شهرستان پرداخت و با طرح موضوع سلامت و ضرورت ارتقاء سطح سلامت با مشارکت کلیه آحاد و طبقات جامعه، بر اهمیت مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تأکید ویژه نمود و حضور اعضاء را در جلسه الزامی دانست.

دکتر حسینی در ادامه گزارش کاملی از عملکرد حوزه سلامت شهرستان در هفته سلامت با محوریت شعار هفته (سلامت برای همه) و با موضوع پوشش همگانی "سلامت برای همه و در همه جا"  ارائه نمود .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: در این جلسه، علاوه بر تشریح و تبیین موضوع سلامتی، خواستار مشارکت و ‌همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی و دولتی جهت ارتقاء شاخص ها و افزایش سطح سلامتی در شهرستان شد.

وی در ادامه با طرح موضوع اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در ماه مبارک رمضان و‌ پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو، مطالبی را عنوان نمود که مقرر گردید اجرای طرح تشدید ماه مبارک رمضان، با همکاری بازرسین شبکه بهداشت و درمان میناب، تعزیرات حکومتی، اداره صنعت و معدن، شهرداری و اتاق اصناف در شهرستان میناب اجرا گردد.

دکتر حسینی در ادامه، پس از بیان مطالبی در خصوص تب کریمه کنگو، از برگزاری کلاس آموزشی در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو جهت کلیه قصابان و توزیع پمفلت و نصب بنر در سطح  شهر و روستا خبر داد.

در پایان، مهندس نخعی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب از عملکرد خوب حوزه سلامت شهرستان میناب در هفته سلامت تقدیر نمود و بر اجرای برنامه های حوزه سلامت با محوریت شعار امسال تأکید کرد.

گفتنی است دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان میناب با حضور مهندس نخعی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب، مهندس ریاضی، معاون امنیتی سیاسی فرمانداری و مهندس محرانی، بخشدار مرکزی و رؤسای دستگاههای اجرایی شهرستان در اردیبهشت ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


٠٨:٠١ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١١٧٥٣    /    تعداد نمایش : ٥١خروج