صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم نمادین آغاز طرح واکسیناسیون فلج اطفال در مهدکودک شادينه میناب

دکتر محمد رضا حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب گفت : همزمان با اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال در استان ، طی مراسمی نمادین در مهدکودک شادینه در شهرستان ميناب با حضور مهندس نخعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و معاون پرورشی اداره  آموزش وپرورش ومهندس حاتمي مدیر دفتر نماینده محترم شرق استان در مجلس اسلامي  و جمعی از مسولين برگزار گردید.

دکتر حسین در حاشیه شروع اجرای طرح واکسینایسون تکمیلی فلج اطفال در شهرستان میناب اظهار کرد : به‌ منظور حفظ دستاوردهای برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال در کشور و با توجه به هم‌جواری ایران با کشورهای همچون افغانستان و پاکستان و برای به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش مجدد ویروس پولیو، عملیات سالانه ایمن‌سازی تکمیلی در شهرستان میناب انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد : ضرورت اجرای این طرح را ارتقاء سطح بهداشت عمومی و فردی جامعه و به ویژه شهرستان میناب به عنوان دومین شهرستان استان هرمزگان عنوان کردو گفت : طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال برای کودکان زیر 5 سال و شامل متولدین 5 اسفندماه سال 1391 تا 21 فروردین ماه سال 1397و در دو مرحله و به صورت خانه به خانه در شهرستان میناب اجراءخواهد شد.

 

وی افزود : با بسیج نیروها و امکانات در شهرستان میناب ان شا الله شاهد دستیابی به پوشش تمام نقاط در اجرای این برنامه در این شهرستان باشیم.


 


١٢:٠٠ - يکشنبه ٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٨٧٩    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج